C1206X330G8TACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X330G8TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X330G8TACTU
Description
CAP CER 1206 33PF 10VDC X8G 2%
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±2% 10V Ceramic Capacitor X8G 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)