C1206X240F1HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
24 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
C1206X240F1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X240F1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X240F1HACTU
Description
CAP CER 1206 24PF 100V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X240F1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)