C1206X223M1GECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X223M1GECTU
DigiKey Part Number
399-C1206X223M1GECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X223M1GECTU
Description
CAP CER 1206 22NF 100V C0G 20%
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X223M1GECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)