C1206X152K2RECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206X152K2RECTU
DigiKey Part Number
399-C1206X152K2RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X152K2RECTU
Description
CAP CER 1206 1.5NF 200V X7R
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X152K2RECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)