C1206X103GAGECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206X103GAGECTU
DigiKey Part Number
399-C1206X103GAGECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X103GAGECTU
Description
CAP CER 1206 10NF 250V C0G 2%
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X103GAGECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)