C1206T680J5GACTU
DigiKey Part Number
399-C1206T680J5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T680J5GACTU
Description
CAP CER 68PF 50V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206T680J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
COTS
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)