C1206R105K3RACTU
DigiKey Part Number
399-11925-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11925-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11925-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206R105K3RACTU
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206R105K3RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)