C1206C680JCGACTU
DigiKey Part Number
399-15586-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15586-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15586-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C680JCGACTU
Description
CAP CER 68PF 500V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C680JCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)