C1206C622M4HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C622M4HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C622M4HACTU
Description
CAP CER 6200PF 16V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6200 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C622M4HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)