C1206C474K1RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4.218
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C474K1RALTM
DigiKey Part Number
399-C1206C474K1RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C474K1RALTM
Description
.470UF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)