C1206C333M5GECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C333M5GECTU
DigiKey Part Number
399-C1206C333M5GECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C333M5GECTU
Description
CAP CER 1206 33NF 50V C0G 20%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C333M5GECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)