C1206C332K1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C332K1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C332K1HACTU
Description
CAP CER 3300PF 100V X8R 1206
Detailed Description
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C332K1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)