C1206C223MAGEC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C223MAGEC
DigiKey Part Number
C1206C223MAGEC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C223MAGEC
Description
CAP CER 1206 22NF 250V C0G 20%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C223MAGEC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)