C1206C221JGGACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C221JGGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C221JGGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C221JGGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C221JGGACTU
Description
CAP CER 220PF 2KV NP0 1206
Detailed Description
220 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C221JGGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)