C1206C220K3HACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C220K3HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C220K3HACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C220K3HACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C220K3HACTU
Description
CAP CER 22PF 25V X8R 1206
Detailed Description
22 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C220K3HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)