C1206C181JFGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 2.950
Datasheet
180 pF ±5% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C181JFGACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C181JFGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C181JFGACTU
Description
CAP CER 180PF 1.5KV NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C181JFGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)