C0805Y334M3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
330 nF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805Y334M3RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805Y334M3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805Y334M3RACTU
Description
CAP CER 0805 330NF 25VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Floating Electrode, Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)