C0805X472FAGECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X472FAGECTU
DigiKey Part Number
399-C0805X472FAGECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X472FAGECTU
Description
CAP CER 0805 4.7NF 250V C0G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X472FAGECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)