C0805X331F5TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor X8G 0805 (2012 Metric)
C0805X331F5TACTU
DigiKey Part Number
399-C0805X331F5TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X331F5TACTU
Description
CAP CER 0805 330PF 50VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)