C0805X223J5GEC is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 1.292
KEMET
In Stock: 4.891
Datasheet
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X223J5GEC
DigiKey Part Number
C0805X223J5GEC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X223J5GEC
Description
CAP CER 0805 22NF 50V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X223J5GEC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)