C0805X223G5GECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X223G5GECTU
DigiKey Part Number
399-C0805X223G5GECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X223G5GECTU
Description
CAP CER 0805 22NF 50V C0G 2%
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X223G5GECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)