C0805X111M8HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
110 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
C0805X111M8HACTU
DigiKey Part Number
399-C0805X111M8HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X111M8HACTU
Description
CAP CER 0805 110PF 10V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X111M8HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)