C0805T270F5GCL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
27 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805T270F5GCL
DigiKey Part Number
399-C0805T270F5GCL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T270F5GCL
Description
27.0PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)