C0805C680GCGAC3020
DigiKey Part Number
399-C0805C680GCGAC3020TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C680GCGAC3020
Description
68.0PF 500V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)