C0805C511M8HACAUTO
DigiKey Part Number
C0805C511M8HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C511M8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 510PF 10V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C511M8HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)