C0805C390M4HACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C390M4HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C390M4HACTU
Description
CAP CER 39PF 16V X8R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C390M4HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)