C0805C330F8TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor X8G 0805 (2012 Metric)
C0805C330F8TACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C330F8TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C330F8TACTU
Description
CAP CER 0805 33PF 10VDC X8G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)