C0805C223F3TACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C223F3TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C223F3TACTU
Description
CAP CER 0805 22NF 25VDC X8G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±1% 25V Ceramic Capacitor X8G 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)