C0603X100F8TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor X8G 0603 (1608 Metric)
C0603X100F8TACTU
DigiKey Part Number
399-C0603X100F8TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X100F8TACTU
Description
CAP CER 0603 10PF 10VDC X8G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)