C0603T151G5GAL
DigiKey Part Number
399-C0603T151G5GAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T151G5GAL
Description
150.PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)