C0603C912F3TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
9100 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor X8G 0603 (1608 Metric)
C0603C912F3TACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C912F3TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C912F3TACTU
Description
CAP CER 0603 9.1NF 25VDC X8G
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, High Temperature
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)