C0603C823K1RACAUTO is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.082 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C823K1RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C823K1RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C823K1RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C823K1RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C823K1RACAUTO
Description
CAP CER 0603 82NF 100VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)