C0603C334Z3VACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C334Z3VACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C334Z3VACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C334Z3VACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C334Z3VACTU
Description
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C334Z3VACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)