C0603C201M3HACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C201M3HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C201M3HACTU
Description
CAP CER 200PF 25V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C201M3HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)