C0603C151F4HACAUTO
DigiKey Part Number
C0603C151F4HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C151F4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 150PF 16V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C151F4HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)