C0603C103M2RAC3121
DigiKey Part Number
399-C0603C103M2RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103M2RAC3121
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0603
Detailed Description
10000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)