C0402T181J5GAL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402T181J5GAL
DigiKey Part Number
399-C0402T181J5GAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T181J5GAL
Description
180.PF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)