C0402C331F5GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0402C331F5GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C331F5GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0402C331F5GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C331F5GACAUTO
Description
CAP CER 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C331F5GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Tolerance
±1%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)