C0402C130F4TACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
13 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor X8G 0402 (1005 Metric)
C0402C130F4TACTU
DigiKey Part Number
399-C0402C130F4TACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C130F4TACTU
Description
CAP CER 0402 13PF 16VDC X8G 1%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, High Temperature
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)