C0402C100K3HACTU
DigiKey Part Number
399-C0402C100K3HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C100K3HACTU
Description
CAP CER 10PF 25V X8R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C100K3HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)