ALS81H822QM400 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
8200 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23mOhm @ 100Hz 9000 Hrs @ 105°C
ALS81H822QM400
DigiKey Part Number
ALS81H822QM400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS81H822QM400
Description
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS81H822QM400 Models
Ripple Current @ Low Frequency
17.4 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
25.8 A @ 10 kHz
Impedance
14 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.543" Dia (90.00mm)
Voltage - Rated
400 V
Height - Seated (Max)
5.236" (133.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
23mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C