ALS81H134QH063 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
130000 µF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8mOhm @ 100Hz 9000 Hrs @ 105°C
ALS81H134QH063
DigiKey Part Number
ALS81H134QH063-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS81H134QH063
Description
CAP ALUM 130000UF 20% 63V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS81H134QH063 Models
Ripple Current @ Low Frequency
26.8 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
28.7 A @ 10 kHz
Impedance
9 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.543" Dia (90.00mm)
Voltage - Rated
63 V
Height - Seated (Max)
3.937" (100.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
8mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C