A785MW157M1JLAV013
DigiKey Part Number
399-A785MW157M1JLAV013TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A785MW157M1JLAV013CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A785MW157M1JLAV013DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A785MW157M1JLAV013
Description
CAP ALUM HYB 150UF 20% 63V SMD
Detailed Description
150 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 13mOhm 1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Ripple Current @ Low Frequency
880 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4 A @ 100 kHz
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated
63 V
Surface Mount Land Size
0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 150°C