A780MS337M1VLAV020
DigiKey Part Number
399-A780MS337M1VLAV020TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A780MS337M1VLAV020CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A780MS337M1VLAV020DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A780MS337M1VLAV020
Description
CAP ALUM HYB 330UF 20% 35V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A780MS337M1VLAV020 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
KEMET
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Part Status
Active
Ripple Current @ Low Frequency
880 mA @ 100 Hz
Type
Hybrid
Ripple Current @ High Frequency
2.2 A @ 100 kHz
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.520" (13.20mm)
Voltage - Rated
35 V
Surface Mount Land Size
0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Mounting Type
Surface Mount
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C