A700X157M010ATE015
DigiKey Part Number
399-11384-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11384-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11384-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A700X157M010ATE015
Description
CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF 10 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 15mOhm 2000 Hrs @ 125°C
EDA/CAD Models
A700X157M010ATE015 Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ High Frequency
3.9 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
150 µF
Surface Mount Land Size
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm