Image for QPDB201Q331M3GU001E is not available
QPDB201Q331M3GU001E
DigiKey Part Number
712-QPDB201Q331M3GU001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QPDB201Q331M3GU001E
Description
CAPACITORS HIGH-Q MLC P-SERIES,
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)