Image for SCDP302W331M4GF001E is not available
SCDP302W331M4GF001E
DigiKey Part Number
709-SCDP302W331M4GF001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCDP302W331M4GF001E
Description
CAPACITORS SAFETY CAPS, X2, 1808
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
X2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.085" (2.16mm)