BF26250-24B
DigiKey Part Number
289-1056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF26250-24B
Description
CCFL WH LAMP 1300V 5MA 2.6X250MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp 1300V (Start), 525V (Operating) 5 mA 30000 cd/m2 2.6mm x 250mm
Category
Voltage
1300V (Start), 525V (Operating)
Manufacturer
JKL Components Corp.
Current
5 mA
Packaging
Bulk
Output
30000 cd/m2
Part Status
Active
Size / Dimension
2.6mm x 250mm