Image for JG19-1.5HP is not available
JG19-1.5HP
DigiKey Part Number
2045-JG19-1.5HP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JG19-1.5HP
Description
19G 1.5" HP SERIES TIP ID .027"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black
Category
Gauge
19
Manufacturer
Jensen Global Inc.
Outer Diameter
0.041" (1.04mm)
Series
Inner Diameter
0.028" (0.71mm)