SYA10-14WV-ET
SYA10-14WV-ET
SYA10-14WV-ET
DigiKey Part Number
4285-SYA10-14WV-ETTR-ND - Tape & Reel (TR)
4285-SYA10-14WV-ETCT-ND - Cut Tape (CT)
4285-SYA10-14WV-ETDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SYA10-14WV-ET
Description
1 MM W TO B CONNECTOR 14P HEADER
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 14 position 0.039" (1.00mm)
Category
Termination
Solder
Mfr
Fastening Type
Locking Ramp
Series
Insulation Height
0.213" (5.40mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Shape
Square
Part Status
Active
Contact Finish - Mating
Tin
Connector Type
Contact Finish - Post
Tin
Contact Type
Male Pin
Contact Material
Brass
Pitch - Mating
Insulation Material
Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Rows
1
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Number of Positions Loaded
All
Insulation Color
White
Style
Current Rating (Amps)
1A